czwartek, 21 listopada 2013

21.11 Fela i polityka


Wiesz Fela marzę o tym żeby kiedyś było normalniej, że nadejdą czasy, gdy polityk czy urzędnik złapany na kłamstwie czy oszustwie będzie skończony, skompromitowany definitywnie odsunięty od korytka. Może kiedyś jednak nadejdą czasy, że matacwo, cwaniactwo będzie wstydem. Wtedy ktoś, kto został złapany na bezczelnym oszustwie, łamaniu prawa nie wymiga się od kary i nie wystarczy kilka łez, mówienie do kamery o nieszczęśliwej miłości czy zwykłe oskarżanie innych, by uniknąć odpowiedzialności.  I gdy już będzie tak pięknie, nikt nie okaże się na tyle bezczelny, że będzie publicznie domagał się zwrotu łapówki albo przedmiotów, które nabył w niejasnych okolicznościach.
-Z tymi politykami to jak jest?- Fela podłapała temat
-No, dobrze- poddaję się- to zacznijmy od początku. Ma facet lub babka ten przyszły polityk kawał pięknego mięsa. Obiecuje ci, że jak zagłosujesz na niego to ci go da.
-Nie, no fajnie to się opłaca- Fela już się rozgląda za kimś, kto chce zostać politykiem, za kawal mięsa jest skłonna zagłosować.
-Taa. Gdy delikwent dostaje to, co chciał okazuje się, że to samo mięso obiecywał wielu jeleniom.
-Jelenie mięsa nie jedzą- poprawia mnie Fela
-Dobrze naiwnym.
-Można podzielić – Fela wychodzi z założenia, że lepiej mało niż nic.
-O nie kochana, tacy jak ty cieniarze to nawet polizać nie dostaną. Szybko się okazuje, że polityk do dzielenia mięsa zatrudnia swoich, najlepiej rodzinę lub przyjaciół, oczywiście niemal natychmiast okazuje się, że musi zatrudnić jeszcze tych, co będę kontrolować dzielących i takich, co będą ważyć kawałki i tych, co będą zapisywać. Z innymi politykami musi być w komitywie, więc zatrudni kuzyna, kolegi z partii żeby mięso rozwoził. Jest jeszcze ktoś, kto będzie mięso badał, mył i pakował. Do jednego kawałka mięsa zatrudni się sztab ludzi i potem tacy leszcze na dole jak my, wszystkim im zapłacimy solidne pensje, bo się bardzo napracowali by uszczęśliwić naród.
-Ale, co z tym mięsem?
-Mięso dostaną ci, co będą robili zadymy, i ci, którym opłaca się dać. Jelenie no dobrze naiwniacy tacy jak my są tylko po to by ich oskubać. Pracuj ciężko, a my znajdziemy sposób by ci odebrać pieniążki. Taki polityk, co ci obiecał kawał mięsa, gdy tylko poczuje się bezpieczny szuka sposobu by jak najwięcej mięsa ukryć dla siebie. Nie ma znaczenia partia czy głoszone hasła
-To, dlaczego nie zostaniesz politykiem?
-Bo nie potrafię kłamać prosto w oczy. A tak przy okazji- przypominam sobie, o co chciałam spytać- gdzie jest mój klapek?
-Ja też politykiem być nie mogę- Fela patrzy gdzieś w bok udaje, że zobaczyła coś niezwykle interesującego.
-A klapek?
-Ja nic nie wiem- dalej patrzy w niebo, przebiera łapami.
Fela ma taki zwyczaj, że kradnie mi klapka i wynosi do ogrodu. Nie niszczy tylko wynosi. Zostawia gdzieś na trawie szczególnie lubię, gdy robi to w deszcz albo w przymrozek. Ciekawe, co będzie, gdy spadnie śnieg. Chce mi cos powiedzieć? Czy bierze ciągle tego samego klapka? Jeśli tak, to czy prawego? Muszę uważniej przyglądać się poczynaniom, bo być może one mają sens, który mi umyka.

2 komentarze:

  1. Niezłe podsumowanie czasów. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ładnie tak nabierać piękną Felę, że politycy mogą jej jaki ochłap dać? Ona żyje w swoim Edenie, do którego wstępu nie mamy... Bo my nigdy Edenu nie będziemy mieli, a polityków niestety zawsze... Kiedy Fela coś zbroi starasz się ją jakoś ukarać... a kto ukarze polityka? No chyba, że inny polityk, hahaha. Taka to nasza życzywistość. Ja to bym wolała, żeby ludzie zamiast polityków, posłuchali głosu bezdomnych psów, kotów... To takie moje marzenie, co, nie wolno marzyć?

    OdpowiedzUsuń